ELPLC Smart Factory

ELPLC Smart Factory

System zarządzania i monitorowania produkcji, zbierający i analizujący dane z maszyn.

Linia montażu i testowania amortyzatorów

Linia montażu i testowania amortyzatorów

Linie przeznaczone do produkcji i testowania amortyzatorów zajmują wysoką pozycję w portfolio firmy i doczekały się wielu innowacji.

Linie dysz cyrkonowych

Linie dysz cyrkonowych

Zrobotyzowane linie w ciągu technologicznym wytwarzania dysz cyrkonowych, produktu dla branży odlewniczej.

ELPLC S.A. zbuduje linię do produkcji baterii do e-bike’ów.

Bartłomiej Juszczyk, Piotr Jaworski, 2022.09.08, Automatyzacja i robotyzacja

Rowery elektryczne nie są wynalazkiem nowym, ale dopiero w ostatnich kilkunastu latach, dzięki zmniejszeniu gabarytów oraz ciężaru baterii i silnika, szybko zyskują na popularności. W ogólny trend zwiększania się ruchu rowerowego (np. ok. 30% wzrost w polskich miastach w 2021) wpisuje się zwiększające się zainteresowanie rowerami elektrycznymi. Międzynarodowa organizacja CONEBI (Confederation of the European Bicycle Industry) komentując rekordowy poziom ponad 22 mln sprzedanych rowerów w 2021 roku, w 27 krajach UE oraz Wielkiej Brytanii, zwróciła uwagę na to, że motorem wzrostu była sprzedaż ponad 5 mln e-bike’ów. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że rośnie zapotrzebowanie na komponenty i akcesoria. Dostawcy kluczowych podzespołów takich jak silniki czy baterie muszą zwiększać swoje możliwości produkcyjne w sytuacji rynkowej, w której są problemy ze znalezieniem pracowników. Rozwiązaniem tej sytuacji jest automatyzacja i robotyzacja produkcji.

Rower elektryczny

Kompetencje i doświadczenie ELPLC S.A. w automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych i montażowych zostało docenione przez klienta. Podpisaliśmy największy w historii firmy kontrakt właśnie na budowę linii produkcyjnej baterii typu power tube. Będzie to linia o szacowanej długości ok. 38 m, wysokim stopniu automatyzacji i robotyzacji z różnorodnymi procesami montażu, zgrzewania i testowania. Uwzględniono też etykietowanie i pakowanie.

Jakość produktu sprawdzają stacje testujące. Linia zostanie ona wyposażona w oprogramowanie ELPLC Smart Factory - system zarządzania i monitorowania produkcji, zbierający dane z maszyn, analizujący je on-line oraz przedstawiający wyniki w czytelnych dla obsługi raportach. Umożliwi on wyznaczenie wskaźników OEE i zdefiniowanych KPI, oraz analizę przepływu produkcji i mikroprzestojów. Dostarczy informacji służbom UR umożliwiając wczesną diagnostykę linii - Predictive Maintenance.

Chcę wiedzieć więcej o ELPLC Smart Factory
Powrót do bloga

Chcesz wiedzieć więcej? Zapytaj praktyków