Skip to main content
Budowa linii i maszyn

Budowa linii i maszyn

Zajmujemy się kompleksowo całym procesem realizacji cel zrobotyzowanych, maszyn automatycznych, półautomatycznych i stanowisk operacji ręcznych. Tworzymy kompletne linie i ciągi technologiczne.

1000+ maszyn i linii

Dostarczonych do klientów

200+ specjalistów

Projektanci, programiści, mechatronicy

4200 m2
Powierzchni produkcyjnej i montażowej
32 obrabiarki
Własny park maszynowy
3D
Projektowanie SolidWorks3D + PDM

Technologia End-to-End, czyli pełny zakres usług

W realizowanych przez nas projektach najczęściej mierzymy się z produktami naszych klientów, które są prototypowe lub/i planowane są do wprowadzenia do sprzedaży. Dla takiego produktu należy zaprojektować technologię produkcji, a tym samym linię produkcyjną, poszczególne maszyny, proces kontroli jakości oraz testów funkcjonalnych. To właśnie na tym etapie odbywają się intensywne konsultacje z klientem, podczas których doradzamy, jakie rozwiązanie jest optymalne pod względem technicznym i kosztowym.

Kompleksowość w budowie maszyn i linii

  • badania i rozwój
  • projektowanie
  • dostawy
  • produkcja
  • mechatronika
  • inżynieria elektryczna
  • programowanie
  • uruchomienie
  • konserwacja / serwis
  • modernizacja

Nowoczesne projektowanie linii produkcyjnych 3D

Środowisko SolidWorks3D Professional wraz z PDM Professional umożliwia wygodne i szybkie projektowanie oraz sprawne definiowanie poszczególnych zespołów konstrukcyjnych wraz z koniecznymi do ich wykonania operacjami obróbczymi. Współpraca zespołu projektantów jest ułatwiona dzięki zaletom systemu PDM umożliwiającego kontrolę wersji plików projektowych i pełną archiwizację. Standardem jest wizualizacja 3D projektów maszyn i linii. Dysponujemy również drukarką 3D do prototypowania elementów mechanicznych. Standardem projektowania układów elektrycznych i pneumatycznych są narzędzia EPLAN.

Własny park maszynowy

Dobrze zorganizowany park maszynowy gwarantuje, że podzespoły maszyn mogą powstawać w jednym miejscu. Dzięki czemu temu optymalizujemy czas wykonywania aplikacji poprzez szybką reakcję na zmiany i natychmiastową dostępność części zamiennych. Ponadto zapewnia to gwarancję wykonania nawet najbardziej złożonych i nietypowych elementów konstrukcyjnych oraz transportowych. Cały proces odbywa się pod ścisłym nadzorem konstruktorów z możliwością modyfikacji i wprowadzenia koniecznych zmian w każdej fazie produkcji.

Nasz zakład obróbki mechanicznej bazuje na nowoczesnych centrach CNC (8 szt.), konwencjonalnych maszynach obróbczych (9 szt.), tokarkach (9 szt.) i szlifierkach (6 szt.). Wszystko to pozwala na wykonywanie nawet najdrobniejszych elementów (podzespołów i części zamiennych) we własnym zakresie, zarówno na potrzeby produkcji jak i dostępności części zamiennych.


© ELPLC. All rights reserved. Powered by jdev.pl