Skip to main content

Jak optymalizować produkcję – poznaj możliwości TOMAI Factory System

Jak mierzyć efektywność pracy i jak uzyskać realny obraz wpływu czynnika ludzkiego na pracę całej linii produkcyjnej? Problemy z ciągłymi zakłóceniami wydajności i osiąganiem celów produkcyjnych na dużej linii naszego klienta należą już do przeszłości. Dobrym rozwiązaniem do optymalizacji czasu produkcji okazał się dedykowany moduł analizy pracy operatorów KPI jako część środowiska TOMAI Factory System.

 

W typowej aplikacji moduł ten ma za zadanie wskazać efektywność pracy operatorów, ich średnie czasy pracy, rekordy efektywności oraz informować inżynierów danej linii produkcyjnej o problemach. Mogą to być wszelkie zaburzenia wydajności i opóźnienia konkretnego operatora, mające wpływ na pracę innych operatorów i całej linii.

Na podstawie zebranych danych dotyczących ilości wykonanych cykli, tablic produkcyjnych oraz średniego czasu operacji, oprogramowanie modułu dokonuje predykcji, czy przy aktualnie trwającej produkcji i jej efektywności, linia produkcyjna jest w stanie osiągnąć cel produkcyjny. Niezależnie od rezultatu będzie również dostępna informacja o tym, ile elementów zostanie wykonanych. O innych funkcjonalnościach przydatnych w optymalizacji produkcji i nie tylko, dowiecie się z naszych kolejnych postów.

Smart Factory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


© ELPLC. All rights reserved. Powered by jdev.pl