Skip to main content
Jak wybrać dostawcę systemu automatyki? (5)

Jak wybrać dostawcę systemu automatyki? (5)

|

Na etapie wyboru dostawcy systemu automatyki warto sprawdzić jego możliwości w zakresie integracji urządzeń techniki napędowej, sterowania i komunikacji różnych producentów.

Konieczność zastosowania urządzeń określonego producenta może wynikać chociażby z wymagań korporacyjnych lub innych standardów przyjętych w fabrykach. Dostawca systemu automatyki powinien być w stanie sprostać takim wymaganiom. Chodzi tutaj o szeroko rozumianą integrację w zakresie zasilania, sterowania i komunikacji, jak i oprogramowania. Możliwości w tym zakresie potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

Jakość i dostępność zastosowanych komponentów

O stabilnej i bezawaryjnej maszyny decyduje m. in. najwyższy poziom jakości zastosowanych komponentów. Zapewnia to ciągłość produkcji i bezpieczeństwo obsługi, przy zmniejszonym do minimum ryzyku wystąpienia nieplanowanych przestojów. Ponadto warto zwrócić uwagę czy dostawca dysponuje dobrze wyposażonym magazynem, wspomaganym narzędziami informatycznymi oraz czy jest możliwe zweryfikowanie przez klienta funkcjonowania takiego magazynu w realnych warunkach pracy. Dostawca powinien udowodnić, że jego łańcuch dostaw jest dobrze zorganizowany i gwarantuje dostępność do komponentów, bez względu na sytuację rynkową.

Serwis i zdalny dostęp

Na etapie wyboru warto postawić na dostawcę, który dzięki temu, że zasobami własnymi projektuje i wytwarza maszyny, daje gwarancję szybkiego ich serwisu.
Jednak kompetentny dostawca już na etapie projektowania wstępnej koncepcji powinien przewidzieć rozwiązania przekładające się na ograniczenie do minimum możliwości wystąpienia usterek. Ponadto warto mieć na uwadze zastosowanie narzędzi do zdalnej diagnostyki zapewniającej wsparcie serwisowe maszyny.

Firma ELPLC S.A. to certyfikowany partner firmy Siemens, jedyny w Polsce w zakresie techniki napędowej Advanced Motion. – Jest to najwyższy poziom certyfikacji, zapewniający znacznie większe możliwości techniczne w odniesieniu do techniki napędowej tego producenta. W efekcie mogą być tworzone rozwiązania, które są optymalnie dostosowane do potrzeb procesu. Z kolei w zakresie współpracy z dostawcami robotów firma ELPLC S.A. może pochwalić się wyróżnieniem SI Elite, będącym najwyższym statusem wśród integratorów Mitsubishi Electric w Polsce oraz statusem KUKA Official System Partner. Oprócz tego jesteśmy w stanie dostarczyć i zintegrować roboty innych producentów, a także dysponujemy własnym prototypem uniwersalnego robota sześcioosiowego z opatentowanym członem ruchomym wykonanym z włókna węglowego (Unirobot).

Firma ELPLC S.A., dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa maszyn, już na etapie projektu dobiera komponenty „z najwyższej półki”. Pozwala to na produkowanie aplikacji, które są bezawaryjne i bezpieczne. Oprócz tego firma ELPLC S.A. dysponuje dużym magazynem znajdującym się bezpośrednio przy hali produkcyjnej. Ciągłość dostaw zapewniają umowy podpisane z dostawcami.

Firma ELPLC S.A. we własnym zakresie projektuje i wytwarza maszyny. Stąd też zapewnia szybką diagnostykę i usunięcie usterek. Warto podkreślić, że ELPLC S.A. jako globalny dostawca z powodzeniem wykorzystuje narzędzia do zdalnej diagnostyki i upgrade’u maszyn. Warto przy tym wspomnieć o ciągle rozwijanej przez ELPLC S.A. diagnostyce bazującej na inteligentnych okularach rzeczywistości rozszerzonej. W efekcie zyskuje się możliwość szybkiej diagnostyki oraz wykrywania nieprawidłowości w pracy maszyn. Ponadto wykorzystanie takiego rozwiązania, zwłaszcza w czasie ograniczeń covidowych, pozwala na skrócenie czasu wykonywania przezbrojeń, serwisów i przeglądów, a także zmniejszenie prawdopodobieństwa awarii maszyn oraz nieplanowanych przestojów. Za pomocą okularów można zdalnie zebrać dane z procesu na potrzeby automatyzacji czy wskazać służbom utrzymania ruchu usterki i miejsca awarii maszyn.


© ELPLC. All rights reserved. Powered by jdev.pl