Skip to main content
Linia montażu amortyzatorów

Linia montażu amortyzatorów

Linie przeznaczone do produkcji i testowania amortyzatorów zajmują wysoką pozycję w portfolio firmy i doczekały się wielu innowacji.

TOMAI Factory System

TOMAI Factory System

System zarządzania i monitorowania produkcji, zbierający i analizujący dane z maszyn.

O nas

ELPLC jest producentem specjalistycznych i prototypowych rozwiązań z dziedziny automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Specjalizujemy się w projektowaniu i budowie maszyn, kompletnych linii montażowych, zautomatyzowanych stacji oraz tworzeniu oprogramowania dla przemysłu. Oferujemy nasze rozwiązania dla wielu branż: automotive, e-mobility, odnawialne źródła energii, metalurgia, ceramika, tworzywa sztuczne, konstrukcje, chemia, elektronika, elektrotechnika i inne. Dostarczamy rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0 – Smart Factory oraz jesteśmy pionierem w zakresie rozwiązań przemysłowych z zastosowaniem rzeczywistości mieszanej i rozszerzonej.

ELPLC to zespół prawie 200 specjalistów, m.in., projektantów, programistów, mechatroników, automatyków i inżynierów. Dysponujemy własnym Centrum Badawczo-Rozwojowym (ministerialny status CBR od 2021 r.) oraz nowoczesną infrastrukturą produkcyjną.

Jesteśmy jednym z wiodących producentów dla przemysłu automotive. W oparciu o własny know-how dostarczamy zaawansowane rozwiązania do wiodących globalnych podmiotów produkujących komponenty dla największych producentów samochodów (OEM).

Rozwiązania tworzone przez naszych projektantów, inżynierów i programistów automatyzują linie montażowe i technologiczne w fabrykach na wszystkich kluczowych rynkach branży automotive, w tym USA, Meksyku, Chinach i Europie Środkowo-Wschodniej.

Future Awaits

Naszym zadaniem jest przewidywanie przyszłych potrzeb klientów w zakresie technologii automatyzujących kluczowe procesy produkcyjne. Kreowanie innowacyjnych rozwiązań nie byłoby możliwe bez intensywnych badań, interdyscyplinarnych zespołów ELPLC oraz bez wspólnej pracy z naszymi klientami i partnerami.

Jesteśmy technologicznym pionierem w projektowaniu zaawansowanych i precyzyjnych rozwiązań. Jako pierwsi na świecie opracowaliśmy elektryczny tester amortyzatora CTS oparty o elektromagnetyczne silniki liniowe typu iron-core. Jesteśmy również globalnym dostawcą autorskiego rozwiązania w zakresie produkcji systemów kontrolnych i pomiarowych opartych na systemie wizyjnym służących do kontroli szczelności skraplaczy, stosowanych w samochodowej klimatyzacji.

Industry 4.0

Industry 4.0 to rewolucja zmieniająca świat przemysłu a nie tylko nadchodzący megatrend. Industry 4.0 polega na unifikacji świata maszyn, wirtualnego świata internetu i technologii informacyjnej. Przykładem podejścia Industry 4.0 jest opracowany przez ELPLC, wdrażany w maszynach, inteligentny system śledzenia, monitoringu oraz automatycznej diagnostyki stanu maszyny i procesu w czasie rzeczywistym.

Badania i rozwój

W 2021 roku Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii umieściło ELPLC. na liście przedsiębiorców (→ zobacz listę), którzy uzyskali status Centrum Badawczo-Rozwojowego. To potwierdzenie, że jesteśmy solidnym partnerem zapewniającym pełne wsparcie techniczne i naukowe. Dysponujemy kompletnym zakresem kompetencji w zakresie automatyzacji i robotyzacji przemysłu, budowy prototypowych linii i maszyn, dobrych praktyk wytwarzania oraz transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 i Smart Factory.

Zaufali nam


© ELPLC. All rights reserved. Powered by jdev.pl